Tvorivé stretnutie s Tamarou Šimončíkovou Heribanovou

Termín: 7.6.2024, 15:00

Chcem sa registrovať
Všetkých priaznivcov literatúry, tvorby a autorky Tamary Šimončíkovej Heribanovej pozývame na unikátne literárne stretnutie, ktoré sa uskutoční 7. júna 2024 v Hornonitrianskej knižnici na Záhradníckej 21 v Prievidzi o 15.00 hodine.
V rámci projektu Literárna jar Ondreja Čiliaka pozývame všetkých účastníkov súťaže, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa zaujíma o písanie, tvorbu, alebo chce skúsiť niečo písať na tvorivú besedu.
Tamara Šimončíková Heribanová debutovala románom Predavačky bublín (2010), v ktorom predstavila svet médií, falošných skorumpovancov, šoubiznisového výkvetu, ale i novodobej generácie Y. V knihe Bola to len láska zachytila strach z intenzity citov a venovala sa otázke vnútornej slobody.
Venuje sa aj tvorbe pre deti a v knihe Misia Eva, prísne tajné, predstavila misiu plnú lásky, detský krehký svet, kde sila spočíva v správnych hodnotách a veľkosti srdca. Kniha získala v roku 2013 tretie miesto v čitateľskej ankete Knižná revue ako aj prestížne ocenenie Najkrajšia kniha Slovenska za rok 2012 v kategórii literatúra pre deti a mládež. Na konte jej pribudli knihy  Malá doba ľadová, Misia Eva v Thajsku, či Pendleri.
Jej poviedky boli preložené a publikované v antológiách a časopisecky v Rakúsku, Holandsku, Srbsku, Čechách a na Taiwane.
Všetkých, ktorých teda zaujíma tvorba, písanie, alebo rozhovory o literatúre srdečne pozývame na stretnutie. Počet miest je limitovaný, je potrebné sa prihlásiť telefonicky na čísle 046/ 542 22 29, alebo prostredníctvom webového formulára.

Miesto konania

Záhradnícka 21, Prievidza

Zabezpečuje

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi

Organizátor

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi