Audioknihy a e-knihy pre našich čitateľov

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi rozširuje fond pre svojich čitateľov o viac ako 16 000 e-kníh a viac ako 400 audiokníh. Stačí sa stať našim čitateľom a okrem fyzických kníh si môžete požičiavať aj knihy do uší a mobilov alebo čítačiek.

Hovorí sa, že tradičnú knihu s charakteristickou vôňou nič nenahradí. My v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi môžeme iba súhlasiť, no zároveň platí, že ideme s dobou.

Klasická kniha je nenahraditeľný spoločník. Avšak na dovolenke, pri mori, na cestách vám dobre poslúžia e-knihy, ktoré nič nevážia, ľahko sa prenášajú a máte ich vždy poruke. Audioknihy zas môžete počúvať napríklad aj pri ceste autom, na prechádzke či pred spaním.

Odteraz majú čitatelia našej knižnice možnosť stiahnuť si najnovšie audioknihy a e-knihy, ktoré vychádzajú, ako aj obľúbené klasiky.

Stačí vám čítačka kníh podporujúca systém Android alebo iOS, smartfón, či tablet a môžete knihy nielen čítať, ale aj počúvať. V súčastnosti je možné si požičať  2 tituly e-kníh / audiokníh mesačne.

K stiahnutiu obľúbenej audioknihy, alebo e-knihy stačí urobiť zopár jednoduchých krokov. Ako na to? Podrobný postup nájdete v nižšie priloženom plagáte.