Posvieťme si lampiónmi na históriu Prievidze

Termín: 1.12.2023, 16:00

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi pre deti aj dospelých pripravila zážitkový lampiónový sprievod centrom mesta Prievidza. Spoločne s historikom Erikom Kližanom budeme mať možnosť spoznať zaujímavú históriu budov, okolo ktorých bežne chodíme. Vedeli ste, že centom Prievidze kedysi viedli aj čerta? Prebudíme spolu prievidzské legendy.

Na podvečer v piatok 1.decembra 2023 pripravila Hornonitrianska knižnica zážitkový lampiónový sprievod centrom mesta Prievidza.

Sprievod sa začína o 16.00 hodine, hneď po zotmení, historickou ohňovou šou v podaní Aquily z Bojníc pred Hornonitrianskou knižnicou na Záhradníckej 21.

Od knižnice sa prejdeme centrom mesta a spoznáme historické zaujímavosti o stavbách mesta, ale aj mnohé legendy, ktorými je naše mesto opradené.

Po krátkej prechádzke sa lampiónový sprievod presunie pred Piaristický kostol, kde bude pri tejto príležitosti unikátna možnosť navštíviť kryptu pod kláštorom.

Lampiónový sprievod je určený pre deti, ich rodičov aj starých rodičov.

Priniesť si môžete vlastné kahance, lampáše, svetielka a lampióny. V prípade potreby bude možné si obmedzený počet lampiónov zapožičať aj priamo v Hornonitrianskej knižnici.

Miesto konania

pred knižnicou, Záhradnícka 21

Zabezpečuje

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi

Organizátor

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi