Najlepšie detské animované filmy v knižnici

Termín: od 20.6.2024, 16:30 do 20.6.2024, 18:00

Kino Fest Anča: Najlepšie animované filmy pre deti roku 2023 predstavuje kolekciu najlepších krátkych filmov pre deti, ktoré si môžete prísť pozrieť k nám 20.6 2024 do Hornonitrianskej knižnice na Záhradníckej ulici 21 v Prievidzi. Začíname o 16.30 hod.
Festival v roku 2008 založili na Stanici Žilina-Záriečie študenti animácie VŠMU. Dnes je filmový festival animácie Fest Anča jediný slovenský multimediálny festival zameraný na animovaný film. Fest Anča zároveň prepája pedagógov a študentov európskych vysokých škôl zameraných na výučbu animácie. Festival je platformou, kde sa môžu stretnúť a vymieňať si skúsenosti.
Pripravili sme si pre vás pásmo filmov s cieľom priniesť deťom nezabudnuteľné zážitky zo sveta animácie.
Výber filmov pozostáva  z celého sveta ako napríklad : Švajčiarsko, Estónsko, Francúzsko, Nemecko, Belgicko a iné, primárne určených pre detského diváka od 4 rokov.  Jedná sa o nemé filmy ako JAZIERKO, REPKA,BYŤ SESTRAMI  a rôzne iné. Nájdete tam okrem zábavy a poučenia aj originálne techniky spracovania. Premietanie bude trvať približne 1 hodinu.
Vstup je voľný. Počet účastníkov je však obmedzený, preto si čo najskôr rezervujte miesto. Rezerváciu môžete urobiť na telefónnom čísle 0901 918 838, e-mailom na detskepd@hnkpd.sk alebo cez formulár, ktorý nájdete na našej webovej stránke.
Podujatie prebieha v spolupráci s Kino Fest Anča.
Tešíme sa na Vás.

Miesto konania

Záhradnícka 21, Prievidza

Zabezpečuje

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi

Organizátor

Hornonitrianska knižnica v Prievidzi