Tematické čítanie v Hornonitrianskej knižnici

Počas leta sa môžete prísť do knižnice osviežiť tematickými titulmi z rôznych oblastí. Na každom z troch úsekov knižnice vás počas celých prázdnin budú každý týždeň čakať nové knižné odporúčania našich knihovníčok na vybrané letné témy.

Začíname už prvý prázdninový týždeň so skutočne zaujímavými okruhmi. Všetci dospelí čitatelia, ktorí sa rozhodli počas leta stravovať zdravo a vyťažiť čo najviac pozitív z obdobia zeleniny a ovocia si môžu prísť vybrať z kolekcie titulov venovaných letnému detoxu. Na Záhradníckej 21 nájdete výber zdravých receptov, smoothie, vegánskych špecialít až po knižné tipy, ako sa udržať fit a dopracovať sa k vysnívanej postave.

Detské tematické výstavky sú každoročne vytvárané v rámci iniciatívy Prečítané leto a inak tomu nie je ani tento rok. Pre deti máme na úseku pre deti a mládež pripravené tituly s témou hviezd, vesmíru a objavných výletov za hranicu našej planéty.

Hoci sa 5. júla nejde do práce, na tento dátum pripadol medzinárodný deň workoholikov. Aj závislosť od práce patrí medzi škodlivé návyky. Chcete sa dozvedieť o tomto fenoméne viac, prípadne si pomôcť začať žiť aj inak ako prácou? Nájsť životný balans? Na úseku spoločensko-vednej a regionálnej literatúry na Košovskej ceste 9 vás čaká výber titulov práve s touto tematikou.

Príďte si vybrať, čo vás zaujíma.

Každý týždeň pre vás pripravíme nový knižný výber. Tešíme sa na vašu návštevu.