Posvietili sme si na históriu Prievidze

Prvé decembrové popoludnie patrilo v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi prvému ročníku lampiónového sprievodu Posvieťme si na históriu Prievidze. V spolupráci so sokoliarmi Aquila z Bojníc mali naši čitatelia aj široká možnosť verejnosť zoznámiť sa s históriou mesta na vlastnej koži zážitkovým spôsobom.

Podujatie na úvod osvetlila ohňová show v podaní sokoliarov Aquila z Bojníc. Po nezabudnuteľnom zážitku sa sprievod vedený historikom Erikom Kližanom presunul objavovať príbehy z histórie prievidzských budov.

Na cestu k niekdajšiemu prievidzskému hradu, budovám zachovaným z čias „starej Prievidze“ či kostolu sv. Bartolomeja si sprievod malých aj veľkých čitateľov svietil pestrofarebnými lampiónmi. Sprievod sa presunul na Námestie Slobody, kde okrem zaujímavostí o Meštianskom dome počuli aj legendu o prievidzskom čertovi.

Lampiónový zástup sa na záver presunul do Piaristického kostola Najsvätejšej Trojice v Prievidzi, kde bolo možné navštíviť aj kryptu pod kostolom, ktorá je tiež opradená rôznymi legendami.

Máme radosť, že ani upršané počasie neodradilo množstvo návštevníkov. Veríme, že sa z lampiónového sprievodu stane pekná tradícia, ktorá si postupne v ďalších rokoch posvieti na ďalšie a ďalšie príbehy z histórie Prievidze.

Fotogaléria

10 fotografií