Aký bol 17. ročník prehliadky Mám básničku na jazýčku?

V utorok 21.5.2024 sme videli a počuli krásne recitačné výkony v podaní žiakov materských škôl vďaka 17. ročníku súťažnej prehliadky s názvom Mám básničku na jazýčku. Konala sa ako tradične, v priestoroch Hornonitrianskej knižnice na Záhradníckej ulici 21.

Až 21 malých recitátorov sa postavilo pred svojich učiteľov, rodičov, starých rodičov, ale aj porotu , ktorá bola tento rok v zaujímavom zložení: Jarmila Kočišová, predsedníčka poroty, ktorá súčasne vedie literárno – dramatický odbor Základnej umeleckej školy Ľudovíta Stančeka v Prievidzi, Katarína Tekeliová, knihovníčka a absolventka konzervatória v Žiline a Vlastimil Uhlár, riaditeľ Domu Matice slovenskej v Prievidzi, ktorá venovala deťom aj knižné ceny.

Deti porotu uchvátili prednesmi svojich básní a príbehov a ich príprava bola bez pochýb výborná. Najdôležitejší je vždy prvý krok, v tomto prípade mať v sebe odvahu dokázať vystúpiť pred divákov a porotu a zo všetkých síl ukázať len to najlepšie, čo dokážeme. To sa podarilo aj všetkým šikovným účastníkom. „Každý si zaslúži dnes cenu za odvahu a tí, ktorí získali cenu môžu byť pre ostatných inšpiráciou, čo všetko sa môžeme ešte naučiť a ako byť na budúci rok možno ešte o niečo lepšími,“ motivoval deti Marek Mittaš, riaditeľ Hornonitrianskej knižnice v Prievidzi.

Všetci si počínali veľmi dobre. Mladé talenty privítala aj naša princezná Knihulienka, ktorá ich celý čas povzbudzovala a sprevádzala.  Napriek tomu, že sa nám páčili všetky umelecké výstupy detí, porota sa rozhodla oceniť štyroch žiakov, ktorí ich očarili najviac a udelila im cenu Zlaté pásmo.

S ocenením si domov odniesli aj diplom, knižku a omaľovánku. „To, že niekto vyhrá a niekto nevyhrá, nie je dôvodom na smútok. Nikto nie je lepší alebo horší, len niekomu sa práve dnes viac darilo,“  vyjadrila pri odovzdávaní cien predsedníčka poroty, ktorá povzbudzujúcimi slovami uzavrela 17. ročník tejto súťažnej prehliadky.

Ďakujeme pani učiteľkám a rodičom, ktorí sa so svojimi deťmi pripravovali a nám dali možnosť vidieť, čo sa v nich ukrýva. Naša vďaka patrí aj Matici slovenskej a ZUŠ Ladislava Stančeka v Prievidzi za spoluprácu.

Fotogaléria

9 fotografií