Tibor Hujdič v našej knižnici

Pár dní pred Vianocami sme si pre deti pripravili podujatie, ktoré im dá darček na celý život - iskru, ktorá v nich môže zapáliť lásku k čítaniu a začne budovanie cesty k zlepšenej čitateľskej gramotnosti. Ako sa nestratiť medzi písmenkami ukáže deťom Pán Mrkvička - vlastným menom Tibor Hujdič 15. decembra 2022 o 10.15 a 10.30 hod. na Záhradníckej 21.

Realizované s finančnou podporou predsedu vlády Slovenskej republiky.

Ako sa nestratiť medzi písmenkami

Okrem podujatí pre deti uskutoční v našej knižnici aj podujatie pre učiteľov.
Čitateľská gramotnosť je jednou z kľúčových kompetencií pre dieťa. Čítať a rozumieť tomu, čo čítam, je vstupenka do celoživotného vzdelávania sa. Chceme byť Vám, milí učitelia, v tejto úlohe nápomocní.Preto sme pre učiteľov v rámci osláv 100. výročia našej knižnice pripravili workshop s lektorom Tiborom Hujdičom, propagátorom čítania. Workshop otvorí tému: "Ako rozvíjať kultúru čítania v škole keď v nej vládne kultúra ne-čítania?"

Tibor Hujdič cez dramatizované čítania a predstavovanie kníh inšpiruje deti a mládež na školách k čítaniu. Pre učiteľov, knihovníkov či rodičov lektoruje semináre na podporu záujmu o čítanie detí a na rozvoj čitateľskej gramotnosti. Spoluzakladal detské internetové kníhkupectvo Mrkvička, bol moderátorom autorskej rozhlasovej relácie Detská knižnica. Je autorom knihy hier Rodič ako detské ihrisko.

Približný časový harmonogram podujatia:

od 14.00 - prichod a registracia ucastnikov
14.30 - začiatok programu: privítanie v knižnici, otvorenie workshopu s regionálnym autorom a knihovníkom Marekom Mittašom
15.00 - workshop s Tiborom Hujdičom
16.30 - neformálne posedenie pri vianočnom občerstvení

Budeme veľmi radi, keď naše pozvanie prijmete.
Keďže kapacita podujatia je obmedzená, prosíme Vás o potvrdenie účasti do 9.12.2022 na e-mail detskepd@hnkpd.sk alebo telefónne číslo 0901 918 838.

Workshop s lektorom Tiborom Hujdičom