Aktuality

Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov

Dávame Vám do pozornosti otváracie hodiny knižnice počas sviatkov. Od 27.12.2023 do 29.12.2023 budú všetky úseky knižnice otvorené od 8.00 do 16.00 hod. Ďakujeme za porozumenie.

Vianočné prekvapenie v knižnici

Výskumy hovoria, že kniha je dlhodobo najobľúbenejší vianočný darček. Knihy z našej knižnice vám síce pod stromček darovať nemôžeme, môžeme vás však nimi prekvapiť. V čase od 6. do 22. decembra sme si preto pre vás pripravili dni plné vianočných prekvapení.

Posvietili sme si na históriu Prievidze

Prvé decembrové popoludnie patrilo v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi prvému ročníku lampiónového sprievodu Posvieťme si na históriu Prievidze. V spolupráci so sokoliarmi Aquila z Bojníc mali naši čitatelia aj široká možnosť verejnosť zoznámiť sa s históriou mesta na vlastnej koži zážitkovým spôsobom.

Pečte s Naty celý rok - SÚŤAŽ

Radi kváskujete, alebo chcete začať? Vyhrajte možnosť piecť celý rok s Naty Žúrekovou Štefkovou. Hornonitrianska knižnica v Prievidzi si pre vás v spolupráci s Naty pripravila súťaž o jej 2 autorské stolové kalendáre Kváskovanie 2024.

Ponuka práce: Riaditeľ/ka Kreatívneho inštitútu Trenčín, n.o.

Dávame vám do pozornosti Výberové konanie na pozíciu riaditeľa/ky Kreatívneho inštitútu Trenčín, n.o., ktorý realizuje projekt Európske hlavné mesto kultúry.

Vytvorenie tvorivého zázemia pre mladých autorov z regiónu prináša do...

Spoločenské hry rozvíjajú sociálne zručnosti, prinášajú zábavu a sú...

Podujatia

1.12.2023, 16:00

Posvieťme si lampiónmi na históriu Prievidze

Posvieťme si lampiónmi na históriu Prievidze
Hornonitrianska knižnica v Prievidzi pre deti aj dospelých pripravila zážitkový lampiónový sprievod centrom mesta Prievidza. Spoločne s historikom Erikom Kližanom budeme mať možnosť...
29.11.2023, 15:00

Veľký hráčsky turnaj v hre BANG!

Veľký hráčsky turnaj v hre BANG!
BANG! je kultová spoločenská hra, známa po celom svete. V stredu 29. novembra 2023 bude v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi prebiehať regionálny turnaj, ktorého víťaz sa kvalifikuje na...
14.11.2023, 17:00

Návrat k tradíciám

Návrat k tradíciám
Kváskovanie nie je iba tradičný spôsob prípravy chleba. V posledných rokoch sa pre mnohých stalo životným štýlom. Jednou z najznámejších slovenských foodblogeriek a propagátoriek...

Fotogaléria