Hlavná stránka / Aktuality / Moja naj kniha 2010 - anketa

Moja naj kniha 2010 - anketa

Moja naj kniha 2010 - anketa

Ide o licencovaný formát BBC s názvom The Big Read a už ho úspešne realizovali vo viacerých krajinách. V roku 2003 sa do neho zapojilo len v Británii vyše 750-tisíc divákov, o rok neskôr prilákal 250-tisíc divákov v Nemecku, kde ho vysielala pod názvom Das große Lesen televízia ZDF, v Maďarsku ho v roku 2005 ako A Nagy Könyv vysielala štátna MTV, v Bulharsku ho pred dvoma rokmi spustila štátna televízia BNT pod názvom Голямото четене. Vlani tento projekt s úspechom realizovala aj Česká televízia, nazvala ho Kniha mého srdce.Hlavné piliere projektu tvorí päť hlavných večerov, na ktorých postupne nominujeme NAJ 100 kníh, NAJ 25, NAJ 10 kníh a napokon vyhlásime víťazný titul. V prvý večer vás čakajú známe osobnosti, spisovatelia a umelci, ktorí prezradia, aký majú vzťah ku knihám a čítaniu. Do hlasovania o najobľúbenejšiu knihu sa budete môcť zapojiť prostredníctvom webu, SMS a hlasovacích lístkov. Veríme, že neodoláte pútavým príbehom, ktoré knihy prinášajú, ale ani jedinečnej možnosti vyhrať hodnotné ceny. Prinášame vám interaktívny projekt, o ktorom sa dozviete tiež v školách, v knižniciach a kníhkupectvách, kde na vás bude čakať množstvo sprievodných akcií a podujatí. Svoj voľný čas tak budete môcť stráviť so svojimi obľúbenými literárnymi hrdinami a navyše budete mať unikátnu šancu vybrať najobľúbenejšiu knihu Slovákov.

Nominujeme
Máte obľúbenú knihu, s ktorou najradšej trávite voľný čas? Zahlasujte za ňu v celonárodnej ankete, zapojte sa do súťaží a vyhrajte množstvo kníh a ďalších vecných cien. Nominovať môžete knihu od slovenského i zahraničného autora, pre deti, mládež i pre dospelých. Môžu to byť romány, novely alebo zbierky poviedok, musia byť však preložené do slovenčiny. Hlasovať môžete od nedele 25. apríla prostredníctvom SMS, internetu a hlasovacích lístkov. NAJ 100 kníh môžete nominovať do 9. mája.

viac o projekte
pravidlá hlasovania

formulár na nominácie

Ak ešte nie ste rozhodnutí, ktorej knihe dáte svoj hlas, na išpiráciu vám ponúkame nominácie od čitateľov našej knižnice.
Vybrali sme tituly, ktoré sa v minulom roku najviac požičiavali. Ak sa vám niektoré páčia, môžete si ich vypožičať v našej knižnici.

zoznam titulov 

Online katalóg

online knižničný katalóg prihlásenie do čitateľského konta

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny

 

Literárna jar Ondreja Čiliaka

Antológia 2022

Naši sponzori

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v knižnici.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Február 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28